RECEPTY

Bezlepková štrúdľa


Chrumkavá, upečené cesto dobre drží pokope, plnku sme spravili z domácich orechov. Dokonca aj na ďalší deň ostane cesto chrumkavé. S cestom sa samozrejme ťažšie pracuje ale ak si pomôžeme pri vaľkaní a rolovaní do požadovaného tvaru potravinovou fóliou a chladničkou, aj bez praxe to zvládne aj začiatočník. Z cesta vyjdú zhruba 2 menšia štrúdle.

 • 125 g alsan bio
 • 250 g múka (200g ovsená, 50g ryžová, 1PL kukuričný škrob)
 • 125ml voda
 • 1čl himalájska soľ
 • 1čl jablkový ocot
 • Plnka podľa chuti
 • Kokosová múka na posypanie miesto cukru
 1. Rúru si predhrejeme na 190-200 stupňov. Vystelieme si plech papierom na pečenie.
 2. Múky si preosejeme a spolu s ostatnými ingredienciami vypracujeme ručne cesto.
 3. Rozdelíme na dve časti a odložíme odležať na chvíľu do chladničky, aby sa nám s cestom lepšie pracovalo.
 4. Pripravíme si na každé cesto zo spodu a z vrchu priehľadnú potravinovú fóliu dostatočne veľkú, aby sme mohli vyvaľkať cesto pomocou valčeka na obdĺžnik. Ak by sa nám cesto trhalo, na tých miestach cez fóliu pritlačíme, aby sa spojilo a vložíme na chvíľu späť do chladničky. Odstránime vrchnú fóliu, cesto potrieme plnkou do ¾ a opatrne rolujeme pomocou spodnej fólie. Opatrne premiestnime na papier na pečenie, najlepšie sa nám to podarí, ak si papier položíme tesne vedľa fólie a štrúdľu tak v poslednom štádiu stáčania len preklopíme. Najťažšia časť je za nami. J
 5. Vrch štrúdle potrieme rastlinným mliekom alebo vodou a vidličkou jemne popicháme. Pečieme cca 30 minút. Necháme úplne vychladnúť, vrch štrúdle posypeme kokosovou múkou.

TIP: orechová náplň – mleté vlašské orechy osladené datľovým sirupom, škoricou a citrónovou kôrou podľa chuti, pridáme trocha rastlinného mlieka aby sme dosiahli natierateľnú náplň.      Dobrú chuť.


Počet videní: 75